Støy fra veitrafikk er et alvorlig og økende folkehelseproblem. Her i Norge anslår Miljødirektoratet at nesten 2,1 millioner mennesker er utsatt for støy over 55 dBA utenfor huset sitt.
SAMFERDSEL
Slik vil Danmark få bukt med trafikkstøy – norske veimyndigheter vurderer samme tiltak
Norske miljøfartsgrenser brukes i dag for å redusere produksjon og spredning av svevestøv fra veislitasje, men Vegdirektoratet ser ikke bort fra at de i fremtiden også kan innføres med tanke på støy.

Per i dag finnes det ingen veistrekninger i Norge med redusert fartsgrense grunnet støy, men Vegdirektoratet ser ikke bort fra at det kan bli en løsning også her. Bilde: Mona Strande
Les mer om:
Kommentarsystemet er deaktivert
Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.
