SAMFERDSEL

Vegvesenet ble anmeldt for miljøkriminalitet i byggingen av Ryfast – bruker 300 mill. på miljøtiltak på Rogfast

Skal unngå plastblemme.

For å unngå plastproblematikken fra Ryfastprosjektet skal det brukes stålfiber i sprøytebetongen til Rogfast.
For å unngå plastproblematikken fra Ryfastprosjektet skal det brukes stålfiber i sprøytebetongen til Rogfast. Bilde: Naturvernforbundet i Rogaland
3. nov. 2017 - 08:54

I forbindelse med utbyggingen av Ryfast ble Statens Vegvesen anmeldt for grov miljøkriminalitet da store mengder plastfiber fløt opp i havnebasenget rundt byggropa. 

Share icon
Del

Kommentarsystemet er deaktivert

Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.