ENERGI

På Goliat fant de en rekke feil etter oppstart: Nå må Ptil sikre at ikke det samme skjer på Castberg

– Vi har også lært av Goliat, sier tilsynsdirektøren.

Equinor har fått pålegg, etter at Petroleumstilsynet fant en rekke alvorlige avvik i sin gransking av sveisefeilene i Johan Castberg-prosjektet. Før feltet kan starte opp må de bevise at alle avvik er lukket, at alle feil er reparert og at produksjonsskipet er sikkert.
Equinor har fått pålegg, etter at Petroleumstilsynet fant en rekke alvorlige avvik i sin gransking av sveisefeilene i Johan Castberg-prosjektet. Før feltet kan starte opp må de bevise at alle avvik er lukket, at alle feil er reparert og at produksjonsskipet er sikkert. Foto: Equinor

Tirsdag la Petroleumstilsynet frem sin rapport fra granskingen av sveisefeilene på Johan Castberg-utbyggingen. Her peker de på en rekke alvorlige avvik, og gir operatør Equinor pålegg, som regnes som en alvorlig reaksjon fra tilsynsmyndigheten.