Samferdsel

Ny feil på Bane Nors informasjonssystem i hele landet – nå er den rettet

Problemet med informasjonssystemet som førte til at det ble lest opp og vist feil informasjon fra høyttalere og skjermer på togstasjoner i Norge, er rettet.

Torsdag morgen var det store problemer med informasjonssystemene til Bane Nor. Bildet fra Oslo S er tatt da det var store forsinkelser i togtrafikken tidligere i mai.
Torsdag morgen var det store problemer med informasjonssystemene til Bane Nor. Bildet fra Oslo S er tatt da det var store forsinkelser i togtrafikken tidligere i mai. Foto: Gorm Kallestad/Scanpix
25. mai 2023 - 08:08

Informasjonssystemet i hele landet er rettet og fungerer som normalt, skriver Bane Nor på sine nettsider klokken 8.06.

Da var det andre gang at det hadde vært problemer med informasjonssystemet torsdag morgen.

Etter at det ble meldt om feil med informasjonssystemet klokken 5.19, var feilen rettet etter drøye to timer. Men under en halv time senere oppsto det en ny feil. Denne gangen gikk det ikke mer enn en 30 minutter før feilen var rettet.

Feilen førte til at det ble lest opp og vist feil informasjon fra høyttalere og skjermer på togstasjonene i Norge.

Det var dette flyet, Widerøes Dash 8 LW-WIP som kom for lavt under innflygning i desember 2022.
Les også:

Widerøe-fly fløy 213 meter for lavt under innflygning 

Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.