energi

NVE setter ned foten: Ingen vindkraftverk får forlenget frist

Etter 2021 vil det ikke bli gitt forlenget frist for idriftsettelse av vindkraft. 90 vindkraftanlegg får dermed kniven på strupen.

Alle som har fått tillatelse til å bygge ut vindkraft i Norge har det travelt. NVE gir ingen utsettelser dersom kraftverket ikke er i drift innen utgangen av 2021. Bildet er fra vindparken på Smøla.
Alle som har fått tillatelse til å bygge ut vindkraft i Norge har det travelt. NVE gir ingen utsettelser dersom kraftverket ikke er i drift innen utgangen av 2021. Bildet er fra vindparken på Smøla. Foto: Statkraft
Ellen Synnøve VisethEllen Synnøve Viseth– Journalist
27. nov. 2019 - 10:44
Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.