NVE sender i dag ut brev til alle som har fått konsesjon til å bygge vindkraft i Norge. Der varsler de at ingen vil få forlenget frist for å sette i drift vindkraft etter 31. desember 2021.
ENERGI
NVE setter ned foten: Ingen vindkraftverk får forlenget frist
Etter 2021 vil det ikke bli gitt forlenget frist for idriftsettelse av vindkraft. 90 vindkraftanlegg får dermed kniven på strupen.

Alle som har fått tillatelse til å bygge ut vindkraft i Norge har det travelt. NVE gir ingen utsettelser dersom kraftverket ikke er i drift innen utgangen av 2021. Bildet er fra vindparken på Smøla. Foto: Statkraft
Kommentarsystemet er deaktivert
Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.
