energi

Equinor og Sintef inngår samarbeid

Equinor og Sintef inngår et strategisk samarbeid innenfor flere områder som blant annet skal bidra til Equinors overgang til et bredt energiselskap. 

Equinor og Sintef inngår et strategisk samarbeid.
Equinor og Sintef inngår et strategisk samarbeid. Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB
3. des. 2020 - 11:48

Det er feltene offshore vind, marine systemer, energisystemer og modellering av disse som inngår i samarbeidet, opplyser Equinor i en pressemelding.

Ifølge meldingen er hensikten med avtalen å «legge til rette for at selskapene kan utveksle og videreutvikle ideer, radikale løsninger og samarbeide om prosjekter som kan gi god verdiskapning og bidra til Equinors overgang til et bredt energiselskap».

– Med denne avtalen kan vi raskere oppnå resultater i områder som er viktige for det grønne skiftet, sier Sophie Hildebrand, direktør for Forskning og teknologi i Equinor.

Samarbeidsavtalen er på fire år, med mulighet for forlengelse i ytterligere fire år.

Etter en fallulykke på Melkøya-anlegget i april, varsler Equinor at de skal ta grep for å styrke sikkerhetsrutinene.
Les også:

Arbeider falt over fire meter på Melkøya-anlegget: Beskjed nådde ikke fram

Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.