MARITIM

Samarbeid om skipstransport – kan kutte tusenvis av lastebillass

Ti bedrifter i Oslo-området vil samarbeide om å transportere stein, grus og overskuddsmasser. Det kan spare veiene for tre millioner kjørte kilometer med lastebiler.

Naval Dynamics har designet nullutslippsskip som kan brukes til massetransport for bygg- og anleggsektoren i Oslo-området.
Naval Dynamics har designet nullutslippsskip som kan brukes til massetransport for bygg- og anleggsektoren i Oslo-området. Illustrasjon: Naval Dynamics

Hver dag fraktes tusenvis av lass med stein, grus, betong, overskuddsmasser og andre materialer som mellomlagres eller deponeres. Med bedre samordnings og logistikk, kan mange tusen lastebiltransporter kuttes ut og overføres til sjøtransport.

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.