Forsvar

Israelsk selskap kastet ut av Oljefondet. Forsvaret handler med datterselskap

Forsvarsdepartementet godkjente avtale om nattkikkerter med israelsk-eide Elbit Systems of America i 2022, og underskrev samarbeidsavtale i 2024.

Her pågår skytetrening med bruk av nattoptikk i Forsvaret. I dag har Forsvaret en avtale med et heleid datterselskap av israelske Elbit om kjøp av slike systemer. Det er ikke kjent hva slags nattoptikk som er i bruk her.
Her pågår skytetrening med bruk av nattoptikk i Forsvaret. I dag har Forsvaret en avtale med et heleid datterselskap av israelske Elbit om kjøp av slike systemer. Det er ikke kjent hva slags nattoptikk som er i bruk her. Foto: Sebastian Christiansen / Forsvaret
Roald RamsdalRoald Ramsdal– Journalist
21. aug. 2025 - 15:59
Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.