DEBATT

Hva lærer vi av «Hans»? Jo, at Bane Nor har styrt rett inn i en ny krise

Jernbanebrua som ligger i Gudbrandsdalslågen var ikke godt nok sikret mot flom.

Her ligger jernbanebru og togskinner i elva. Det vil ta måneder og kanskje år før ei ny bru er på plass. Teknisk Ukeblads fotograf Eirik Helland Urke har tatt bildet fra et sted under den gamle jernbanebrua fra 1896. Den ser ikke ut til å være skadet selv om den måtte ta imot vannmassene først.
Her ligger jernbanebru og togskinner i elva. Det vil ta måneder og kanskje år før ei ny bru er på plass. Teknisk Ukeblads fotograf Eirik Helland Urke har tatt bildet fra et sted under den gamle jernbanebrua fra 1896. Den ser ikke ut til å være skadet selv om den måtte ta imot vannmassene først. Eirik Helland Urke
25. aug. 2023 - 16:18

Vi lærer at klimaforskerne har rett – været blir stadig mer ekstremt. Vi lærer også at infrastruktur ikke er godt nok sikret. Nok en gang.  

Les mer om:
Share icon
Del

Kommentarsystemet er deaktivert

Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.