SES-X Marine Technologies heter selskapet som skal kommersialisere luftputeteknologien for hurtiggående ettskrogsfartøy.
MARITIM
Dette skipsskroget flyter på luft – og kutter energibehovet med 30-50 prosent
Et norsk patent fra 2002 kombinert med frisk kapital og mange nye, kloke hoder har satt fart på kommersialisering av teknologien – som kan redusere energibehovet og dermed utslipp fra hurtiggående fartøy med 30-50 prosent.

SES-X sikter i første omgang inn på hurtiggående passasjerfartøy, arbeidsbåter og mannskapsbåter (CTV) for transport av teknikere til havvindparker eller andre bruksområder kunder ser for seg. Illustrasjon: SES-X
Kommentarsystemet er deaktivert
Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.
