Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips ossPodkast

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips ossPodkast
Abonner
13:12:10

Nyhetsstudio

SisteMest lest
01:59 - NTB

Trump: Oljeprisene blir trolig høye til etter mellomvalget

I forkant av republikanernes landsmøte i Dallas i Texas sier president Donald Trump at oljeprisen trolig kommer til å forbli høy til etter mellomvalget.

Presidenten uttalte seg til pressen før han gikk om bord på Air Force One på Joint Base Andrews i Maryland utenfor Washington D.C. onsdag.

Der sa han at oljeprisene har gått til værs på grunn av Iran-krigen, og at de neppe vil falle igjen før etter mellomvalget, som skal holdes i november.

Samtidig skriver The Wall Street Journal, med henvisning til ikke navngitte kilder, at rådgivere i Det hvite hus har internt advart presidenten om at Iran-krigen kan vare ut resten av perioden hans, som avsluttes i januar 2029.

Trump selv sa onsdag at krigen tar slutt «umiddelbart» etter mellomvalget i november, «fordi de holder ikke ut lenger».

Presidenten skal onsdag kveld gå på scenen på landsmøtet i Dallas, der han skal holde hovedtalen.

Trump skal også stå på talerstolen på landsmøtets andre og siste dag torsdag, etter at visepresident J.D. Vance har talt til forsamlingen.

I Dallas håper man at arrangementet, som både er valgmøte og pengeinnsamling, skal kunne styrke de republikanske kandidatenes posisjon fram mot mellomvalget.

Trump har insistert på at hans støtte og tilstedeværelse vil gi kandidatene det beste mulige startskuddet til å kunne vinne, selv om hans egen oppslutning på meningsmålinger har pekt i en annen retning.

Artikkelen fortsetter etter annonsen
annonsørinnhold
Conscia
Agentisk identitet: – En utfordring bransjen må løse
Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2026 Teknisk Ukeblad Media AS