Tre til sykehus etter trafikkulykke i Ullensaker
Tre personer er fraktet til sykehus etter en utforkjøring på Gardermovegen i Ullensaker fredag kveld. Politiet mistenker ruskjøring i høy hastighet.
Ulykken skjedde ved Sand, sør for krysset mellom Gardermovegen og Jessheimvegen. Nødetatene rykket ut klokken 19.21.
Ifølge politiet var det bare én bil involvert i ulykken. Hastigheten har trolig vært høy, og motoren på bilen løsnet og endte ferden langt unna bilen.
– En person er fløyet til sykehus med luftambulanse, mens to andre ble fraktet til sykehus med ambulanse. De to sistnevnte skal ikke være livstruende skadet, opplyste operasjonsleder Fredrik Solbakken i Øst politidistrikt etter ulykken.
Politiet opplyste klokken 20.14 at det er mistanke om ruspåvirket kjøring. Gardermovegen ble stengt i vel to timer i begge retninger etter ulykken, men veien var ryddet og åpnet igjen klokken 21.40 fredag.

