Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
12:55:58

Nyhetsstudio

SisteMest lest
14. sep. 2023, 09:31 - NTB

Tidligere Virke-sjef blir ny topp i Nibio

Tidligere Virke-sjef Ivar Horneland Kristensen blir ny direktør i Norsk institutt for bioøkonomi (Nibio) fra neste år.

Kristensen overtar 1. januar 2024 etter Nils Vagstad, som går av etter endt åremål, opplyser instituttet i en pressemelding.

– Bærekraftig omstilling av hele samfunnet er avgjørende for vår framtid, sier Horneland Kristensen.

– Dette forutsetter både kunnskap om og utvikling av nye, bærekraftige verdikjeder. Nibio er en fantastisk organisasjon som er godt posisjonert med mye kunnskap og kompetanse som trengs i dette arbeidet, legger han til.

Kristensen har tidligere vært administrerende direktør i arbeidsgiverorganisasjonen Virke og generalsekretær i Tekna. Han har også vært direktør for Nordic Innovation, som er en del av Nordisk Ministerråd.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2025 Teknisk Ukeblad Media AS