Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
13:05:51

Nyhetsstudio

SisteMest lest
18. juli 2025, 07:06 - NTB, Redaksjonen

Telenor tjente 5,1 milliarder kroner før skatt i andre kvartal – oppjusterer utsiktene for 2025

Telenor endte med et resultat før skatt på 5,1 milliarder kroner i andre kvartal, opp fra 4,2 milliarder kroner på samme tid i fjor.

Driftsresultatet i årets andre kvartal var 5,5 milliarder kroner, mot 4,4 milliarder i fjor.

– Jeg er svært fornøyd med det vi har fått til i Norden dette kvartalet. Det er et resultat av våre ansattes harde arbeid og dedikerte innsats for å levere det beste og sikreste nettverket til våre kunder, samt utvikling av attraktive tilleggstjenester, sier konsernsjef Benedicte Schilbred Fasmer i en pressemelding.

Driftsresultat før avskrivninger (EBITDA) endte på 9,9 milliarder kroner i kvartalet, 1,3 milliarder mer enn i samme periode i fjor.

– Basert på den gode fremgangen dette halvåret, ser vi bedrede utsikter for EBITDA-veksten i 2025, sier Fasmer.

Telenor omsatte for 20,3 milliarder kroner i årets andre kvartal, 400 millioner mer enn i samme kvartal i fjor.

Selskapet investerer nå tungt i fiber. I Finland planlegger Telenor å oppgradere DNAs faste bredbåndsinfrastruktur til et helfibernettverk innen 2028, estimert til rundt 1,4 milliarder kroner. I tillegg har selskapet nylig kunngjort oppkjøpet av GlobalConnects privatkundevirksomhet i Norge for seks milliarder kroner.

– Disse to viktige investeringene vil styrke Telenors fundament som en ledende leverandør av digital infrastruktur i Norden og tilby raske og sikre forbindelser i verdensklasse til våre kunder, sier Fasmer.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2025 Teknisk Ukeblad Media AS