Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
16:07:49

Nyhetsstudio

SisteMest lest
23. sep. 2025, 14:43 - NTB

Støre mener det er påfallende med droneepisoder i flere europeiske land samtidig

Lite tyder på en sammenheng mellom droneepisodene i Oslo og København mandag, sier Støre, som likevel synes det er påfallende timing.

Statsminister Jonas Gahr Støre viser til at saken er under etterforskning av politiet. Luftrommet på Oslo lufthavn ble av sikkerhetsårsaker stengt fra rundt klokken 0.30 til 3.30 natt til tirsdag etter at det ble meldt om to droneobservasjoner i nærheten av flyplassen.

– Det er svært uheldig, fordi det går ut over lufttrafikken og passasjerer, sier statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) til TV 2.

Han har vært i kontakt med danske kollegaer, forteller han.

– Vi ser ikke noen sammenheng mellom København og Oslo, vi kan ikke trekke en slik konklusjon. Men det er påfallende at dette skjer rundt flyplasser i flere land i Europa samtidig. Det er noe vi må ta med i etterforskningen, sier Støre.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2025 Teknisk Ukeblad Media AS