Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
01:21:55

Nyhetsstudio

SisteMest lest
30. juni 2025, 09:43 - NTB

Stenger E6 ved Eidsvolltunnelen i helgen

Statens vegvesen skal legge om trafikken og demontere midlertidig sikring og skilting i forbindelse med byggingen av nye Sletta bru over E6 i Eidsvoll.

E6 ved Eidsvolltunnelen blir derfor helt stengt kommende helg. Det blir skiltet omkjøring fra fredag 4. juli klokken 21 til søndag 6. juli klokken 12 via fylkesvei 181 og Trondheimsvegen i perioden, skriver Statens vegvesen i en pressemelding.

Når E6 åpner igjen søndag, vil trafikken gå som normalt i begge tunnelløp. Sletta bru var en av trebruene som ble stengt etter kollapsen av Tretten bru. Den nye brua er bygget i spennarmert betong.

– Arbeidet er i rute, og vi planlegger å åpne Spetalsvegen over brua 11. juli, sier seksjonssjef Gunnar Eiterjord i Statens vegvesen.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2025 Teknisk Ukeblad Media AS