Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips ossPodkast

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips ossPodkast
Abonner
08:48:54

Nyhetsstudio

SisteMest lest
05:59 - NTB

SAS-samtalene fortsetter – ennå streikefare

Nærmere ett døgn etter oppstarten sitter partene fortsatt i møter hos Riksmekleren i et forsøk på komme til en enighet slik at en unngår streik blant de kabinansatte i SAS.

Like før klokka 7.30 sitter partene fortsatt samlet. Erik Lahnstein i NHO Luftfart opplyser til NTB at de ikke kan si noe mer per nå.

Partene – NHO Luftfart på arbeidsgiversiden og Parat og Fellesforbundet på arbeidstakersiden – møttes klokka 10 torsdag formiddag.

Faren for streik oppsto igjen fordi medlemmene i både Fellesforbundet og Parat stemte nei til tariffavtalen som det ble enighet om tidligere i sommer.

Dersom partene ikke kommer til enighet, blir det streik blant SAS-ansatte. Den vil i så fall starte klokka 4 natt til lørdag.

Parat tar ut totalt 175 kabinansatte i en eventuell streik, 40 av disse fra og med lørdag, opplyser kommunikasjonssjef Trygve Bergsland til TV 2. Fellesforbundet har varslet at de tar ut 468 medlemmer i streik fra lørdag. Medevac og flyginger til og fra Longyearbyen er unntatt fra streiken.

Artikkelen fortsetter etter annonsen
annonsørinnhold
Com4
Stavangerselskapets løsning gir sanntidsinnsikt i drivstofforbruket
Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2026 Teknisk Ukeblad Media AS