Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
16:30:33

Nyhetsstudio

SisteMest lest
14:49 - NTB

Prinsesse Astrid på dysleksi-markering – første dag på jobb etter innleggelse

Kronprins Haakon og prinsesse Astrid deltar mandag på Dysleksi Norge 50-årsjubileum. Det ble hennes første dag på jobb etter sykehusinnleggelsen.

– Det er en stor ære for oss at Dysleksi Norges kongelige beskytter prinsesse Astrid, fru Ferner, og kronprinsen har takket ja til å være med på markeringen, skriver Dysleksi Norge i en pressemelding.

Tidligere på dagen var rapporten «Kompetansestatus 2. Skolenes oppfølging av elever med lese- og skrivevansker, matematikkvansker og språkvansker» lansert.

For en måned siden var prinsesse Astrid innlagt på sykehus for lungebetennelse. Hun måtte også stå over da det belgiske kongeparet kom på statsbesøk til Norge i midten av mars. Kongehuset forklarte fraværet med at prinsessen hadde behov for hvile og restitusjon.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2026 Teknisk Ukeblad Media AS