Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips ossPodkast

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips ossPodkast
Abonner
12:57:25

Nyhetsstudio

SisteMest lest
29. jan. 2026, 19:36 - NTB

OL-håpet Botn syk igjen: – Ganske elendig tidspunkt

Skiskytterstjernen John-Olav Smørdal Botn og langrennskjæresten Karoline Simpson-Larsen er blitt rammet av omgangssyke i OL-oppkjøringen, skriver NRK.

Botn var nylig tilbake fra sykdom og konkurrerte i verdenscupen i Nove Mesto. Nå er han blitt syk igjen.

– Det er jo et ganske elendig tidspunkt å få dette på. Jeg var i ganske bra utvikling siden forrige sykdomsperiode, og så får jeg et nytt tilbakefall. Forhåpentligvis er jeg ganske raskt tilbake i trening, og at fallet ikke er for stort, sier Botn til NRK.

Han var verdens beste skiskytter i første halvdel av sesongen og ledet verdenscupen før han ble syk.

Også Simpson-Larsen er medaljehåp i OL etter en god sesong så langt.

– La inn en runde med omgangssyke i forberedelsene, jeg. Satser på at å tømme seg fullstendig gir en superkombinasjon. Dro vel med meg noen andre i fallet og, skrev hun torsdag.

OL-starten i Italia skjer i slutten av neste uke.

Artikkelen fortsetter etter annonsen
annonsørinnhold
Statens vegvesen
Slik kan standardiserte data gi bedre kontroll på norske veiprosjekter
Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2026 Teknisk Ukeblad Media AS