Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
10:31:01

Nyhetsstudio

SisteMest lest
22. sep. 2023, 15:49 - NTB

Norge med millionstøtte til gravejournalistikk

Regjeringen gir 170 millioner kroner i støtte til Pulitzer Centers arbeid med uavhengig og undersøkende journalistikk.

Støtten skal styrke uavhengig journalistikk og sikre at medier kan rette søkelyset mot noen av de viktigste temaene i vår tid: Klimakrisen, naturkrisen, miljøkriminalitet og ulovlige pengestrømmer, skriver Klima- og miljødepartementet i en pressemelding.

– Denne støtten er virkelig betydningsfull. Vi er virkelig takknemlige overfor våre norske kolleger, sier direktør Jon Sawyer ved Pulitzer Center.

Støtten ble gjort kjent samtidig på et arrangement under New York Climate Week 21. september og på en internasjonal konferanse for gravejournalistikk i Göteborg.

– Et sterkt og sunt samfunn krever en sterk fjerde statsmakt. Vi trenger at journalistiske øyne og ører undersøker og avslører. Fortell historiene og gjør offentlige sfærer til et tryggere sted, sier klima- og miljøminister Espen Barth Eide (Ap).

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2026 Teknisk Ukeblad Media AS