Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
03:28:25

Nyhetsstudio

SisteMest lest
12. feb. 2025, 06:39 - NTB, Redaksjonen

Mowi melder om rekordår – deler ut over én milliard i utbytte

Fjerde kvartal 2024 ble rekordsterkt for laksegiganten Mowi med inntekter på 17,7 milliarder kroner. Oppdrettsselskapet deler ut over én milliard i utbytte.

Selv melder selskapet at det har aldri hatt høyere inntekter og slaktevolumer i et år enn det hadde i fjor, med omsetning på 65,3 milliarder kroner og slaktevolum på 502.000 tonn laks i 2024.

– Jeg er svært fornøyd med at vi klarer å levere på vår strategi og våre mål og er imponert over organisasjonen som sørger for både rekordvolumer og rekordinntekter også i 2024. Vår marginoppnåelse i fjor viser også at vi fortsetter å være konkurransedyktig på kost, som er svært viktig i lakseoppdrett, sier konsernsjef i Mowi, Ivan Vindheim.

Han sier videre at kostnadene har kommet noe ned som resultat av lavere fôrpriser, og at forventningen er at dette vil fortsette i 2025.

Oppdrettsselskapet fikk et operasjonelt driftsresultat på 2,7 milliarder kroner i fjerde kvartal.

Utbyttet for fjerde kvartal er fastsatt til to kroner per aksje, til sammen rett over en milliard kroner, opplyser selskapet i en børsmelding.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2025 Teknisk Ukeblad Media AS