Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
01:31:44

Nyhetsstudio

SisteMest lest
28. feb. 2024, 06:47 - NTB

Lerøy vil utbetale milliardutbytte etter rekordomsetning i fjor

Sjømatselskapet Lerøys omsetning steg til rekordhøye 30 milliarder kroner i 2023, og varsler et utbytte på 2,5 kroner per aksje.

Det utgjør til sammen 1,5 milliarder kroner, skriver E24.

– Jeg er stolt av den jobben vi og våre ansatte gjør, samtidig som vi erkjenner at året som har gått har vært utfordrende, sier Lerøy-sjef Henning Beltestad.

I fjerde kvartal 2023 falt det operasjonelle driftsresultatet til 765 millioner kroner, ned fra 822 millioner kroner året før. Ifølge DN er dette noe høyere enn analytikernes forventning, som lå på 659 millioner kroner.

Til sammen slaktet selskapet 47.500 tonn laks og ørret Norge i fjerde kvartal. Totalt endte dermed slaktevolumet på 160.000 tonn i 2023, rundt 11 prosent mindre enn selskapet estimerte at de ville slakte i løpet av året.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2025 Teknisk Ukeblad Media AS