Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
12:27:21

Nyhetsstudio

SisteMest lest
13. juni 2024, 05:54 - NTB

Krokodille spiste hunder – ble suppe

En krokodille som skapte frykt i et lokalsamfunn i Australia ved å spise hunder og jage barn, har endt opp som festmåltid i form av suppe.

Saltvannskrokodillen hadde migrert med flomvann tidligere i år, nedover en elv nær et lokalsamfunn rundt seks timers kjøretur sør for Darwin. Der hadde den 3,6 meter lange krokodillen skapt frykt ved at den kastet seg ut av vannet mot barn og voksne.

– Krokodillen hadde også spist flere hunder, står det i en uttalelse fra politiet i Northern Territory.

Politiet diskuterte saken med landeiere og eldre ledere i lokalsamfunnet Bulla og besluttet å skyte og ta livet av krokodillen. Det skjedde tirsdag.

– Lokalsamfunnet tilberedte den som festmåltid på tradisjonelt vis, uttaler politiet.

Politibetjent Andre McBride utdyper overfor kringkasteren ABC og sier at krokodillen endte som hovedingrediens i flere matretter.

– Den endte som krokodillehalesuppe, den havnet på grillen, og noen biter ble pakket inn i bananblader og kokt i grop. Det var et ganske så stort tradisjonelt festmåltid, sier McBride.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2026 Teknisk Ukeblad Media AS