Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
08:34:29

Nyhetsstudio

SisteMest lest
12. nov. 2024, 23:16 - NTB, Redaksjonen

Kongsberg-selskap har inngått sin største rakettkontrakt noen gang

Kongsberg Defence & Aerospace har signert en kontrakt på opptil 12 milliarder kroner for å levere NSM-raketter til det amerikanske Forsvaret.

I en pressemelding tirsdag kveld opplyser Kongsberg Gruppen at rakettene av typen NSM, skal leveres over en femårsperiode.

Kontrakten har en verdi på 10 milliarder kroner, men inkluderer opsjoner som kan bringe totalverdien av kontrakten til cirka 12 milliarder kroner. Det er den største missilkontrakten i Kongsberg Defence & Aerospaces historie.

– Vi er glade for at USA har valgt oss som industripartner og ser fram til fortsatt samarbeid for å støtte amerikansk forsvarsevne og skape verdier i Norge og USA, sier konsernsjef i Kongsberg Gruppen Geir Håøy.

Eirik Lie, som er administrerende direktør i Kongsberg Defence & Aerospace, forteller kontrakten er et eksempel på den store etterspørselen etter sjømålsmissiler i Nato og allierte nasjoner.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2025 Teknisk Ukeblad Media AS