Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
20:13:36

Nyhetsstudio

SisteMest lest
12. jan. 2025, 10:28 - NTB, Redaksjonen

Klagestorm på grunn av forsinkelser i søppelhentingen i Oslo

Oslo kommune har denne uken mottatt over 330 klager på manglende avfallshenting, omtrent en dobling av hva de pleier å motta, på grunn av snøværet.

– Det blir forsinkelser alle steder. Det er helt umulig å unngå, sier kommunikasjonssjef Kjersti Kristoffersen i Renovasjons- og gjenvinningsetaten (REG) til Aftenposten.

Denne uken både snødde og blåste det kraftig i hovedstaden i starten av uken. Snøen har lagt seg, og det er utfordrende kjøreforhold flere steder.

Renovatørene ber innbyggerne om hjelp ved at folk setter tohjulsbeholdere med håndtaket ut, brøyter veien inn til standplassene, brøyter og strør på standplassene og måker snøen av lokkene på søppeldunkene.

– Hvis ikke dette gjøres, henter vi rett og slett ikke avfallet ditt, sier renovatør og driftsleder Markus Michalsen Helmundsen til avisen.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2025 Teknisk Ukeblad Media AS