Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
08:42:14

Nyhetsstudio

SisteMest lest
07. jan. 2026, 08:44 - NTB, Redaksjonen

Fullere fly, men noe færre passasjerer for Norwegian

1,45 millioner passasjerer fløy med Norwegian i desember, mens 304.000 valgte Widerøe, opplyser luftfartskonsernet. Det er en marginal nedgang fra året før.

Til sammen blir det 1,75 millioner passasjerer for de to selskapene, mot 1,77 millioner i 2024. I løpet av hele 2025 hadde de to flyselskapene til sammen 27,3 millioner passasjerer, skriver Norwegian-konsernet i en pressemelding.

Året før endte totalen på 26,4 millioner.

– Vi er fornøyde med å avslutte fjoråret med solide desembertall. For året i sin helhet har vi sett en markant økning i passasjertall, noe som viser at kundene setter pris på styrkingen av rutenettverk på tvers av begge flyselskapene, sier Norwegian-sjef Geir Karlsen. Han sier bookingtrenden ser solid ut fremover.

Norwegians kapasitet og trafikk, målt i setekilometer var riktignok noe lavere i fjorårets siste måned enn i samme måned året før. Kapasiteten (ASK) var redusert med 5 prosent, mens den faktiske trafikken (RPK) var 2 prosent lavere enn for et år siden. Flyene var litt fullere enn i desember 2024, med en fyllingsgrad på 84,8 prosent.

Det var bedre plass på Widerøes fly, der fyllingsgraden var 67,2 prosent. De hadde økt kapasiteten med 6 prosent fra desember 2024, mens den reelle trafikken gikk ned med 6,1 prosent.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2026 Teknisk Ukeblad Media AS