Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips ossPodkast

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips ossPodkast
Abonner
12:03:21

Nyhetsstudio

SisteMest lest
09:38 - NTB

Forsvarets bistand til Oslo-politiet avsluttes

Vaktsoldater fra Forsvaret har siden 22. juli bistått Oslo politidistrikt på grunn av et skjerpet trusselbilde. Bistanden avsluttes 15. august.

– Politiet er takknemlig for at Forsvaret har bistått oss i sommer. Det har gjort at vi har ivaretatt nødvendig vakthold knyttet til Oslo politidistrikts hovedstadsoppdrag, sier politidirektør Håkon Skulstad i en pressemelding.

Politiet ba om bistand fra Forsvaret som følge av et økt antall oppgaver på grunn av konflikten i Midtøsten og krigen i Ukraina.

– Kombinasjonen av at langt flere operative ressurser nå er bundet opp til vakthold, sammen med et høyt aktivitetsnivå og mange krevende arrangementer gjennom sommeren, førte til at Forsvaret bisto i en periode, heter det i meldingen.

– Siden situasjonen nå er i ferd med å normalisere seg med tanke på planlagt aktivitet fremover, avsluttes bistandsoppdraget, heter det videre.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2026 Teknisk Ukeblad Media AS