Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
17:45:45

Nyhetsstudio

SisteMest lest
24. apr. 2025, 18:29 - NTB

E10 i Lofoten åpner igjen i kveld etter ras

E10 i Lofoten åpner igjen torsdag kveld etter å ha vært stengt siden onsdag på grunn av et steinras. Veien har vært stengt for opprydding og undersøkelser.

– Oppryddingsarbeidet etter steinraset har gått bedre og raskere enn forventet. Trafikken kan kjøre forbi rasstedet fra klokken 21.30 i kveld, skriver Vegvesenet i en pressemelding.

Onsdag gikk et steinras drøyt 16 kilometer vest for kommunesenteret Svolvær. En bil ble fanget i raset, men føreren ble hentet ut uten skader. Raste førte til at E10 i Vågan kommune i Lofoten ble stengt for opprydning og undersøkelser.

– Mannskapene som har stått for oppryddingsarbeidet har gjort en formidabel jobb. Resultatet er at veien kan åpne tidligere enn vi hadde sett for oss, sier byggeleder Odd-Roger Warberg i Statens vegvesen.

Når veien åpnes torsdag kveld vil det være manuell dirigering på stedet. Fredag vil veien bli stengt i perioder på inntil to timer på grunn av opprydningsarbeid.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2025 Teknisk Ukeblad Media AS