Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
20:02:02

Nyhetsstudio

SisteMest lest
02. mai 2024, 17:30 - NTB

David Johansen (44) blir ny administrerende direktør ved UNN

Styret ved Universitetssykehuset Nord-Norge (UNN) har ansatt David Johansen som ny administrerende direktør.

UNN informerer om ansettelsen i en pressemelding. Johansen tiltrer stillingen 6. mai.

– Vi er universitets- og regionsykehus for hele Nord-Norge. Det gir oss store forpliktelser, men også muligheter. Potensialet som ligger i UNN er stort, og vi har ikke tatt ut hele kapasiteten slik vi driver virksomheten i dag. Dette er noe av årsaken til at jeg er motivert for å ta denne utfordringen, sier den nyansatte direktøren

Johansen kommer fra jobben som klinikksjef i Medisinsk klinikk. Han er offentlig godkjent hjelpepleier og utdannet lege, med spesialisering i indremedisin og hjertesykdommer.

Styreleder Anders Mohn Frafjord er fornøyd med ansettelsen og prosessen rundt å finne en etterfølger til Anita Schumacher, som gikk av 8. mars.

– Han var den beste kandidaten, og jeg er trygg på at han vil videreføre og styrke alt det gode ved UNN, sier Frafjord.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2025 Teknisk Ukeblad Media AS