Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
12:23:01

Nyhetsstudio

SisteMest lest
09. juli 2024, 03:43 - NTB

Boeing-fly mistet hjul etter avgang fra Los Angeles

Et fly av typen Boeing 757-200 tilhørende United Airlines mistet et hjul etter avgang fra Los Angeles. Flyet landet trygt senere.

Under avgangen fra Los Angeles mandag falt det ene hjulet av. Flyet fortsatte den planlagte kursen mot Denver, der det landet trygt. Ingen ble skadet, verken om bord på flyet eller på bakken, opplyser United Airlines.

– Hjulet ble funnet i Los Angeles og vi gransker årsaken til hendelsen, står det i uttalelsen.

Det var 174 passasjerer og en besetning på sju om bord på det nesten 30 år gamle flyet. Boeing produserte de siste flyene av denne typen i 2004.

7. mars i år mistet et Boieng 777-200-fly, også det tilhørende United Airlines, et hjul i luften etter avgang fra San Francisco. Flyet skulle til Japan, men ble omdirigert til Los Angeles, der det landet trygt. Hjulet falt ned på en bil på en parkeringsplass for de ansatte på flyplassen. Ingen ble skadet.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2025 Teknisk Ukeblad Media AS