Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
11:33:22

Nyhetsstudio

SisteMest lest
21. sep. 2025, 00:10 - NTB

E16 i Hole åpnet etter ras i natt

Trafikken går nå som normalt på E16 i Hole kommune, etter at veien ble stengt av et ras natt til søndag. En geolog har vært på stedet.

– Veien er nå åpen etter at en geolog har vurdert forholdene, sier trafikkoperatør Sofie Knudsen ved Vegtrafikksentralen sør til NTB.

– Veien ble stengt som følge av en utglidning av et sammenhengende bergflak i skjæringen, sier geolog og skredvakt Fredrik Lie i Statens vegvesen til NTB.

Etter at skredmassene ble fjernet, er det gjennomført en vurdering av området og det ble vurdert som forsvarlig å gjenåpne veien.

– Situasjonen i området anses nå som mer stabil enn før hendelsen, sier Lie.

Jordraset stengte E16 ved Garntangen i Hole rett før midnatt lørdag kveld. Søndag morgen ble først ett felt åpnet med manuell dirigering etter delvis opprydding.

Det er ikke meldt om personskader i forbindelse med raset.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2025 Teknisk Ukeblad Media AS