Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
14:26:03

Nyhetsstudio

SisteMest lest
18. mai 2025, 05:09 - NTB

To døde da seilskute traff Brooklyn-broen i New York

19 personer ble skadet og alle de tre mastene brakk da det mexicanske skoleskipet Cuauhtemoc traff Brooklyn-broen i New York lørdag kveld.

Kollisjonen utløste en stor redningsaksjon i den amerikanske storbyen New Yorks ordfører sier 19 personer ble skadet, fire av dem alvorlig, i sammenstøtet.

Seilskipet tilhører den mexicanske marinen og er en tremastet bark, samme skipstype som norske Statsraad Lehmkuhl. Det mexicanske skipet ble bygget i 1982.

Skoleskipet forlot Acapulco i på den mexicanske stillehavskysten 6. april. Det har besøkt Jamaica, Cuba og Cozumel på den mexicanske siden av Mexico på vei til New York. Etter planen skal det videre til Island, Frankrike og Aberdeen i løpet av en seilas som skulle vare i over åtte måneder.

Den ikoniske Brooklyn-broen som forbinder nettopp Brooklyn med Manhattan ble oppført i 1883. Broen skal ikke ha fått noen større skader.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2025 Teknisk Ukeblad Media AS