Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
21:18:33

Nyhetsstudio

SisteMest lest
08. nov. 2024, 09:22 - NTB

Knusende varmerekord for november på Andøya i Nordland

Natt til fredag ble det målt 14 grader på Andøya, melder NRK. Det blir mye mildvær i Norge helt ut helga, med flomvarsel nord i Nordland og i Troms.

Den nye rekorden på 14 grader på målestasjonen på Andøya flyplass er mye høyere enn forrige rekordtemperatur målt der i november: 12,5 grader.

– Det er ikke bare det at det er høyeste målt, den er en og en halv grad mer. Vanligvis når vi får ny høyeste måling, så er det kanskje 0,1-0,2 grader mer. Så det er ganske så mye varmere, sier vakthavende meteorolog Matilda Hallerstig til NRK.

Meteorologisk institutt har for øvrig utstedt gult farevarsel for flom i Troms og nordlige deler av Nordland. Farevarselet gjelder fra natt til fredag til lørdag ettermiddag. Gult farevarsel innebærer moderat fare.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2025 Teknisk Ukeblad Media AS