Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
22:53:10

Nyhetsstudio

SisteMest lest
19. juni 2024, 07:58 - NTB

Ferrari skal lage elbil

Ferrari satser på elbiler, men de blir ikke for hvem som helst. For å kunne sette deg bak rattet må du minst bla opp 5,7 millioner kroner.

Den første elbilen fra Ferrari vil trolig være på veien om halvannet år, opplyser kilder med kjennskap til planen.

Den italienske sportsbilprodusenten vil ikke offisielt kommentere dette, men åpner fredag en ny fabrikk i hjembyen Maranello i Nord-Italia.

Ferrari har aldri produsert billige biler, og gjennomsnittsprisen for deres hissige sportsbiler er i dag på rundt 4 millioner kroner.

Elbilene blir enda dyrere og antas å få en grunnpris på 5,7 millioner kroner. Inkludert ekstrautstyr vil de trolig koste opp mot 7 millioner kroner.

En elektrisk versjon av Porches Taycan-modell kan man til sammenligning få for drøyt 1,1 millioner kroner, men Ferrari sikter seg inn mot en langt mer pengesterk kundegruppe.

Under 14.000 Ferrari-biler rullet i fjor ut fra fabrikken i Maranello, og for noen av modellene er ventelisten over to år.

– Det å stå på ventelisten er i seg selv et statussymbol, konstaterer Fabio Caldato i AcomeA SGR som har en eierandel i Ferrari.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2025 Teknisk Ukeblad Media AS