Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips ossPodkast

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips ossPodkast
Abonner
12:49:29

Nyhetsstudio

SisteMest lest
I går, 21:21 - NTB

Kongens gravferd: Store deler av luftrommet over Østlandet stenges tirsdag til torsdag

I forbindelse med kong Haralds gravferd vil store deler av luftrommet over Østlandet være stengt fra tirsdag til torsdag, opplyser Oslo-politiet.

Det blir stengt for all annen trafikk enn nødvendig samfunnskritisk luftfart og ordinær rutetrafikk, skriver politiet i en pressemelding.

– Dette gjelder for alle luftfartøy. Det betyr blant annet at det ikke er tillatt å fly droner eller småfly i de berørte områdene uten særskilt tillatelse, heter det.

Årsaken er å bidra til at gravferden gjennomføres på en trygg og verdig måte, skriver politiet, som får bistand fra Forsvaret for å gjennomføre luftromstiltakene.

– Vi ber særlig droneoperatører om å sette seg godt inn i restriksjonene og respektere dem. Luftromstiltakene er ett av flere tiltak som skal bidra til en trygg og forutsigbar gjennomføring, sier politidirektør Håkon Skulstad.

De viser til luftfartens ordinære informasjonskanaler når det gjelder nøyaktig hvilke områder og tidsrom som omfattes av restriksjonene.

Artikkelen fortsetter etter annonsen
annonsørinnhold
Conscia
AI-agentene kan gjøre grovarbeidet før teknikeren åpner saken
Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2026 Teknisk Ukeblad Media AS