Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss

Ledige stillingerNyhetsbrevNyhetsstudioTips oss
Abonner
05:19:50

Nyhetsstudio

SisteMest lest
03. feb. 2026, 02:21 - NTB

Ukraina melder om skadede bygninger i Kyiv etter luftangrep

Natt til tirsdag gjennomførte Russland et luftangrep mot Ukrainas hovedstad Kyiv, ifølge Kyivs militæradministrasjon. Det er meldt om flere skadede bygninger.

På meldingstjenesten Telegram skriver lederen for Kyivs militæradministrasjon Tymur Tkatsjenko at russiske missiler har gjort skade på flere boligbygg og en utdanningsinstitusjon i områder øst for Dnipro-elven.

Til nyhetsbyrået Reuters opplyser vitner at de har hørt kraftige eksplosjoner i Kyiv. I tillegg til missiler forteller de at det også er brukt droner under angrepet.

Også i Kharkiv, som er Ukrainas nest største by, meldes det om russiske angrep med missiler og droner. Byens ordfører Ihor Terekhov melder at luftforsvaret har vært i aksjon i den nærliggende Zaporizjzja-regionen.

Det er så langt ikke meldt om sårede personer. Russland har foreløpig ikke kommentert de ukrainske meldingene om luftangrep.

Tips oss

Ansvarlig redaktør

Kristina Fritsvold Nilsen

Nyhetsredaktør

Tor M. Nondal

  • RSS-feed forside
  • Facebook
  • Linkedin
  • Bsky
  • Nyhetsbrev
  • Vilkår og bruksbetingelser
  • KI-retningslinjer

All journalistikk er basert på Vær varsom-plakaten og Redaktørplakaten

© 1995-2026 Teknisk Ukeblad Media AS