Asfalt

Vegvesenet har lyst ut sin første asfaltkontrakt for Vestland og Rogaland

23.000 tonn skal legges i søndre Rogaland.

Bjørn Olav AmundsenBjørn Olav Amundsen– Journalist
26. jan. 2022 - 18:14

Første runde av asfalteringen av riks- og europaveier i Vestland og Rogaland fylke 2022 er  lyst ut – her er det E39 i søndre Rogaland det gjelder. Og de aktuelle kommunene er: Stavanger, Sandnes, Gjesdal, Bjerkreim, Eigersund og Lund.

Antall tonn asfalt som skal legges: Nesten 23.000. Areal m2 asfalt som skal freses: Litt over 190.000.

Også her er det slik at det beregnes en konkurransesum; den er basert på tilbudsprisen og et påslag ut fra mengde utslipp av CO2- ekvivalenter.

Tilbudsfrist for denne kontrakten: 24. februar.

Tord Lien er tidligere energiminister for Frp og nå direktør for eksterne relasjoner i Trønderenergi. her i samtale med TUs kommentator Ellen Viseth.
Podkast

– Stad skipstunnel er en kostbar løsning på et problem som ikke finnes

Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.