HTC har ikke gjort mye utav seg på Windows Phone 8-fronten til nå i år, men det ser ut til at du kan forvente minst én ny modell med Microsoft-plattformen iløpet av de neste månedene: HTC Tiara.
Denne telefonen har vært innom ryktebørsen et par ganger de siste månedene, og nå har det som ser ut til å være det offisielle pressebildet lekket ut. Om bildet er ekte avslører det at Tiara har fått en ganske annerledes design enn fjorårets HTC 8X og 8S. Den er vesentlig rundere i formene, og har ikke den samme, buede baksiden.
Skjermen har en størrelse på 4,3 tommer, mens oppløsningen er på 800 x 480 piksler - her får du altså ikke det skarpeste bildet.
_logo.svg.png)

Resten av spesifikasjonene vitner også om at det blir en ganske så lommebokvennlig telefon. Den har en tokjernet prosessor på 1,2 GHz, grafikkbrikken Adreno 225 og 1 GB arbeidsminne, noe som gir deg nok kraft til å drive WP8 uten problemer i denne oppløsningen.
Interminnet er på 8 GB, og du kan forvente at rundt 5 av disse er tilgjengelig for sluttbruker. Det er uvisst om telefonen har minnekortstøtte.
Kameraet skal ha en oppløsning på 8 megapiksler, mens frontkameraet stopper på 1,6 megapiksler.
Tidligere rykter skulle ha det til at telefonen skulle lanseres i mai, noe som åpenbart ikke skjedde. At pressebildet er klart kan imidlertid bety at det ikke er så veldig lenge igjen å vente.
Kilde: Übergizmo








