energi

«Snublet» over teknologi som har spart oljeselskapet for 4 mrd. på ett år

Kort tid etter at Equinor-ingeniøren fikk vite om teknologien på oljemesse i Stavanger, ble den tatt i bruk på Troll-feltet.

Peder Solum Witsø i Equinor (til venstre) kom over vakuumteknologien DBB-Saver på oljemessa i Stavanger, som siden har spart selskapet for milliarder. Her sammen med Kristoffer Hjelle Petersen-Øverleir, som har vært prosjektleder for kvalifiseringen av teknologien.
Peder Solum Witsø i Equinor (til venstre) kom over vakuumteknologien DBB-Saver på oljemessa i Stavanger, som siden har spart selskapet for milliarder. Her sammen med Kristoffer Hjelle Petersen-Øverleir, som har vært prosjektleder for kvalifiseringen av teknologien. Foto: Equinor
Ina AndersenIna Andersen– Journalist
29. mai 2026 - 05:00
Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.