Asfalt

Skal legge 1250 kilometer asfalt på fylkesveiene i Rogaland

Rundt 900 kilometer i Sør-Rogaland og rundt 350 kilometer i Nord-Rogaland skal få ny asfalt.

Asfalt for 125 millioner kroner skal legges på fylkesveiene i Rogaland i sommer.
Asfalt for 125 millioner kroner skal legges på fylkesveiene i Rogaland i sommer. Foto: Rogaland fylkeskommune
Bjørn Olav AmundsenBjørn Olav Amundsen– Journalist
20. mai 2020 - 09:08

Mange fylkesveier i Rogaland får ny asfalt de neste månedene.

Rogaland fylkeskommune inngår i disse dager kontrakter til en verdi av 125 millioner kroner for asfaltering og merking av rundt 1250 kilometer vei. Rundt 900 kilometer i Sør-Rogaland og rundt 350 kilometer i Nord-Rogaland, skriver fylkeskommunen i en pressemelding.

I Rogaland starter asfaltsesongen rundt midten av juni.  

– Arbeidet med å legge ny asfalt skjer hele døgnet, forteller seksjonssjef Eivind Stangeland i Rogaland fylkeskommune.

Asfaltsesongen varer til godt ut på høsten, kanskje så lenge som november.

Høydalstunnelen på fylkesvei 569 i Alver kommune er en av 42 tunneler som trenger oppgradering. I snitt er det 300 biler som bruker denne tunnelen hvert døgn.
Les også:

42 tunneler skal sikres – det kan ta 39 år

Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.