Oppdrag til 2,2 milliarder: Nye Veier sparket entreprenøren - nå søker de ny

Nye Veier lyser nå ut den første av flere konkurranser for å videreføre utbyggingen av E6 i Trøndelag. Den første konkurransen omfatter prosjektering og bygging av firefelts vei med fartsgrense 110 km/t mellom Ranheim og Sveberg.

Nye Veier lyser ut kontrakt for den drøye 12 kilometer lange strekningen fra Ranheim til Sveberg, som er en del av prosjektet med å bygge ny E6 frem til Værnes.
Nye Veier lyser ut kontrakt for den drøye 12 kilometer lange strekningen fra Ranheim til Sveberg, som er en del av prosjektet med å bygge ny E6 frem til Værnes. Foto: Nye Veier
Jarle SkoglundJarle Skoglund– Journalist
19. des. 2023 - 08:36

Et halvt år etter at Nye Veier måtte bryte kontrakten med Acciona kommer det store oppdraget med kontraktsverdi på cirka 2,2 milliarder kroner eks. mva. ut i markedet.

– Vi er glade for at vi nå kan lyse ut den første konkurransen på prosjektet E6 Ranheim-Værnes. Konkurransen omfatter ferdigstillelse av den drøyt 12 kilometer lange parsellen mellom Ranheim og Sveberg. Vi skal først gjennom prekvalifisering, hvor tre til fem tilbydere blir invitert til å delta i tilbudsfasen.

E6 Ranheim-Sveberg

  • Strekningen er ca. 12,5 km lang fordelt på 10,8 km vei i dagen og Væretunnelen på omtrent 1,7 km.
  • Kontraktsarbeidene omfatter ferdigstillelse av komplett firefelts vei fra Ranheim til Sveberg dimensjonert for 110 km/t.
  • Ombygging av tre toplanskryss og to kryss skal kompletteres med nye ramper 
  • Strekningen omfatter også 30 nye konstruksjoner, hvorav sju er ferdig bygget og to delvis ferdig bygget. 16 eksisterende konstruksjoner skal rives.
  • Som del av prosjektet skal det også etableres ny vannforsyning for Malvik kommune med et ledningssystem langs traséen fra Være til Sveberg.
  • Nytt nordgående løp for Væretunnelen er ferdig sprengt og sikret, mens eksisterende tunnelløp skal rehabiliteres og utvides i nord.
  • Kontrakten er basert på NS 8407:2011 og inkluderer en innledende samhandlingsfase hvor partene fastsetter arbeidsomfanget og en omforent målpris.
  • Kontraktens størrelse er cirka 2,2 milliarder kroner eksklusive mva.
    Planlagt åpnet for trafikk i 2026.
  • Ferdigstillelse av alle arbeidene innen sommeren 2027.

– Selve konkurransen gjennomføres med forhandling. Kontraktens størrelse treffer erfaringsmessig entreprenørmarkedet godt. Vi ser fram til å få gode og kompetente entreprenører med i konkurransen, sier Bjørn Børseth, direktør kontrakt og marked i Nye Veier, i en melding fra selskapet. 

Frist for å søke kvalifikasjon til konkurransen er 25. januar 2024. Kontrakten forventes signert sommeren 2024, og veien er planlagt åpnet for trafikk i 2026.

Forsinket

Det var i 2018 at Nye Veier inngikk avtalen med Acciona om detaljregulering og bygging av ny E6 mellom Ranheim i Trondheim og Værnes i Stjørdal. Etter omtrent to års arbeid med en reguleringsplan skrev partene en avtale om bygging i mai 2020.

Planen var at veien skulle åpne i oktober 2025. Etter flere utfordringer underveis kan forsinkelsen nå i verste fall være på omtrent to år.

Østerdalen 20250903. Anlegg Øst Entreprenør bygger fem km. ny riksvei, hvorav tre km blir ferdig åtte måneder før fristen. Skuffen til gravemaskinen viser hvor høyt veilegemet blir til slutt.
Les også:

3000 meter riksvei blir ferdig åtte måneder før planen

Kommentarer:
Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto.