INDUSTRI

Ny undersøkelse: «Den sorte boksen» er det største hinderet for å ta i bruk kunstig intelligens

De største utfordringene - og løsningene.

Sophia, utviklet av Hanson Robotics, er en av mange roboter som er selvlærende ved hjelp av kunstig intelligens. Sophie ble presentert ved konferansen "AI for Good"  arrangert av International Telecommunication Union (ITU) i Geneve i Sveits i juni.
Sophia, utviklet av Hanson Robotics, er en av mange roboter som er selvlærende ved hjelp av kunstig intelligens. Sophie ble presentert ved konferansen "AI for Good" arrangert av International Telecommunication Union (ITU) i Geneve i Sveits i juni. DENIS BALIBOUSE/ Scanpix

Det er knyttet store forventninger til kunstig intelligens (artificial intelligence, AI) – teknologien som skal fungere som superhjerner ved at de resonerer og tar beslutninger på samme måte som mennesker.

Les mer om: