Prosjekter

Lokalveisystemet i Sandvika er åpnet

Dette er nærmest kronen på verket.

Bjørn Olav AmundsenBjørn Olav Amundsen– Journalist
1. juli 2021 - 14:50

For et par dager siden kunne det nye lokalveisystemet i Sandvika åpnes. Det er bygd etter at den store E16-utbyggingen er ferdig.

– Det er ikke så mange år mange år siden E16 gikk gjennom Sandvika. Nå er et helt område forvandlet. E16 går i tunnel og et stort område er frigitt og Sandvika sentrum er utvidet, sier byggeleder Anna Dalsøren Berg i Vegvesenet til Veier24.

– Bærum har fått store muligheter for samfunnsutvikling, sier hun.

– Tidligere var det tre bruer som gikk over elva på Hamangsletta, to for E16 og en lokalvei. De dannet en barriere mellom Sandvika øst og Sandvika vest, i tillegg har nå Sandvika fått sin egen ringvei, sier hun. 

Therese Trulsen i Wikborg Rein peker på at Kina nå har tatt havvind inn i den neste femårsplanen sin. Da kan de gjøre tilsvarende satsing på havvind som de gjorde på elbil for 10–15 år siden.
Les også:

Nå vil Kina vinne havvindmarkedet: – Europa er nødt til å være litt mindre naive