Døgnhvileplasser

Konkurransen om døgnhvileplasser ved E16 er avlyst. Det ble for dyrt

Det blir nok ikke noen nye døgnhvileplasser ved E16 på Vestlandet med det første.

New and Pre Owned Semi Trucks For Sale.
New and Pre Owned Semi Trucks For Sale. Illustrasjonsfoto: Colourbox
Bjørn Olav AmundsenBjørn Olav Amundsen– Journalist
2. nov. 2022 - 12:15

I august kom Vegvesenet med en konkurranse om leie, drift og vedlikehold av døgnhvileplasser for tungtransport langs E16 mellom Trengereid og Maristova.

Nå er konkurransen avlyst.

Vegvesenet skriver i en epost til Veier24 at etaten bare fikk ett tilbud i denne konkurransen. Og det var vesentlig høyere enn budsjettet.

Tilbudet var fra Slinde Eigedom og var på 21,7 millioner kroner.

I henhold til anskaffelsesforskriften kan en oppdragsgiver avlyse en konkurranse dersom det foreligger saklig grunn. Saklig grunn kan eksempelvis være manglende konkurranse eller manglende økonomisk dekning hos oppdragsgiver for å gjennomføre kontrakten.

Tirsdag 16. desember åpner Sollihøgdtunnelen.
Les også:

Kø-marerittet på Sollihøgda kan være over

Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.