produksjon

Kaster seg på båtrace

Tore StensvoldTore Stensvold– Journalist
15. okt. 2003 - 12:21

Simrad sikter seg inn mot båtrace-miljøet og privatmarkedet med oppkjøpet.

Instrumenter fra Brookes and Gatehouse Ltd. (B&G )blir brukt om bord i mange av verdens største havseilere og i konkurranse-båter som i "Americas Cup og Volvo Ocean Race".

Det britiske selskapet har opparbeidet en verdifull posisjon som anerkjent leverandør av avansert instrumentering til dette spesielle markedet. Simrad har styrket sin posisjon innen seilbåtmarkedet med autopiloter, instrumenter, navigasjons- og kommunikasjonsprodukter av høy kvalitet.

Oppkjøpet bekrefter Simrads fokus på dette området og på videre vekst innen maritim elektronikk verden over.

Simrads hovedområder er produksjon av maritim elektronikk og systemer for handelsflåten, offshore, fiskeri og fritidsbåtmarkedet.

Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.