Industri

Karl Johnny Hersvik: – KI er like viktig som internett

– Vi står midt i en forbedringsrevolusjon. Og da tenker jeg på kunstig intelligens. Det er like stort som internett, bare det at det kommer så raskt, sier Aker BP-sjef Karl Johnny Hersvik.

Aker BPs toppsjef Karl Johnny Hersvik liker å vekke oppsikt med sine budeskap og på Offshore Norges konferanse stilte han i t-skjorte med påskriften «Rebel with a cause» og grafitti-budskap i stedet for powerpoint.
Aker BPs toppsjef Karl Johnny Hersvik liker å vekke oppsikt med sine budeskap og på Offshore Norges konferanse stilte han i t-skjorte med påskriften «Rebel with a cause» og grafitti-budskap i stedet for powerpoint. Foto: Kilian Munch
Tormod HaugstadTormod Haugstad– Redaktør
7. mars 2024 - 13:50
Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.