HAVBRUK

John Fredriksens Mowi får 5,8 millioner i klimastøtte

Oppdrettsgiganten Mowi får 5,8 millioner kroner i statsstøtte for å sette inn batterier i oppdrettsanlegg

Mowi bytter installerer nå batteripakker på flere av sine  fôrflåter. Dette bildet er fra Beitveit i Vanylvsfjorden i Nordfjord.
Mowi bytter installerer nå batteripakker på flere av sine fôrflåter. Dette bildet er fra Beitveit i Vanylvsfjorden i Nordfjord. Foto: Mowi
20. sep. 2021 - 13:53

Enova gir 5,8 millioner kroner i støtte til Mowi for å installere batteripakker på sine oppdrettsanlegg. Det framkom i en pressemelding fra Enova mandag.

Share icon
Del

Kommentarsystemet er deaktivert

Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.