Samferdsel

I år skal fotoboksene ta flere bilder enn noen gang

Det er bestemt at fotoboksene langs Norges veier skal ta 250.000 bilder i år. Det er 26.000 flere enn i 2022, det forrige rekordåret.

Fotoboksene langs Norges veier skal ta 250.000 bilder i år.
Fotoboksene langs Norges veier skal ta 250.000 bilder i år. Foto: Kyrre Lien/NTB
14. jan. 2023 - 08:40

De fleste fotoboksene skal nå være slått på store deler av døgnet, opplyser politiinspektør Vivi-Ann Haukås ved politiets senter for automatisk trafikkontroll (ATK) til Aftenposten.

– Politiet og Statens vegvesen hadde en felles gjennomgang for å fastsette måltall ut ifra ressurser og kapasitet, sier hun.

Ifølge Aftenposten fikk politiet i fjor 12 millioner kroner til å øke kapasiteten ved ATK-senteret på Farstad i Møre og Romsdal. Blant annet har dette gitt rundt ti nyansettelser.

Passasjerer venter på togstasjonen i Madrid søndag kveld, etter at det ble kunngjort at togtrafikken er innstilt som følge av en ulykke der to tog sporet av i Córdoba.
Les også:

Minst 39 mistet livet: Omtaler togulykken som «merkelig»

Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.