MOBIL

Her er EISA-vinnerne

Sony Ericsson, Samsung og HTC stakk alle av med priser.

15. aug. 2011 - 12:28

Den årlige EISA-kåringen er nå overstått, og tre produsenter har all grunn til å være fornøyde. Her er resultatene:

Beste telefon: Samsung Galaxy SII

Galaxy SII stakk, ikke helt overraskende, av med tittelen som beste telefon. I begrunnelsen drar juryen frem den fantastiske skjermen, den kraftige maskinvaren og det faktum at dette er en telefon du føler du kan bruke til alt. Vi er slett ikke uenige.

Les også: Test av Samsung Galaxy SII


 Samsung Galaxy SII vant prisen for "beste telefon".

Beste kameratelefon: Sony Ericsson Xperia Arc

Sony Ericsson dro i land tittelen for beste kameratelefon, med sin Sony Ericsson Arc. Også her dras den gode skjermen frem som en av årsakene, selv om det viktigste punktet selvsagt er kameraet, som er det første mobilkameraet på markedet med Sonys Exmor R-teknologi. Denne teknologien gjør at du får bra bilder selv om lysforholdene ikke er perfekte.

Kameraet er forøvrig nøyaktig det samme som står i Sony Ericsson Xperia Neo.

LES OGSÅ: Test av Sony Ericsson Xperia Arc


Sony Ericsson Xperia Arc ble kåret til årets kameratelefon.

Beste telefon for sosiale medier: HTC ChaCha

HTC stakk av med seieren for beste telefon for sosiale medier. Juryen drar frem at ChaCha har fysisk fulltastatur, og at den har en dedikert Facebook-tast for å gjøre prosessen med bildeopplastninger, statusoppdateringer og annet Facebook-styr enklere.

At telefonen har forholdsvis bra kamera ble også tatt med, da dette er viktig for en telefon for Facebook-slavene der ute.

LES OGSÅ: Test av HTC ChaCha


Beste telefon for sosiale medier: HTC ChaCha

Årets "grønne" telefon: Sony Ericsson Xperia Mini

Sony Ericsson Xperia Mini stakk av med seieren som den mest miljøvennlige telefonen. Årsaken er strømforbruk og Sony Ericssons gjenvinningsrutiner.

LES OGSÅ: Lyntest av Sony Ericsson Xperia Mini og Xperia Mini Pro


Mest miljøvennlig: Sony Ericsson Xperia Mini.

Er du enig i kåringene? Si gjerne din mening i kommentarfeltet nedenfor!

Les mer om:
Share icon
Del

Kommentarsystemet er deaktivert

Kommentarsystemet leveres av en ekstern leverandør, og kan ikke lastes inn uten at informasjonskapslene er aktivert. Endre dine Personvern/cookies innstillinger for å aktivere kommentering.