energi

Eksperter: Hydrogen i lastebiler er blitt forbigått av batterier

DSV Panalpina og Ørsted satser på hydrogen for tung veitransport. Men lastebiler på hydrogen er blitt forbigått av batterier og skytes ned av flere danske eksperter.

Det eksisterer kun én serieprodusert brenselcellelastebil på markedet i dag. Den er produsert av koreanske Hyundai, og ti stykker har nettopp blitt sendt til Sveits. Hyundai forventer å produsere 50 det første året.
Det eksisterer kun én serieprodusert brenselcellelastebil på markedet i dag. Den er produsert av koreanske Hyundai, og ti stykker har nettopp blitt sendt til Sveits. Hyundai forventer å produsere 50 det første året. Foto: Hyundai
Bjørn Godske, Ing.dk
9. sep. 2020 - 14:00
Kommentarer
Du må være innlogget hos Ifrågasätt for å kommentere. Bruk BankID for automatisk oppretting av brukerkonto. Du kan kommentere under fullt navn eller med kallenavn.